Egyik ismerősöm mesélte, hogy a kislánya azért kezdett el újra
bepisilni, mert elvették tőle a cumit. Attól féltek, hogy csúnyák
lesznek tőle a fogai, mert szinte egész nap a szájában lógott.
Eltüntették az összeset és azt mondták neki, hogy a Cumigyűjtő Manó
elvitte mindet. Volt nagy sírás, de nem engedtek. A kislány néhány nap
múlva éjszaka elkezdett bepisilni, pedig már pár hónapja teljesen
szobatiszta volt. Megijedtek, visszaadták a cumit és a bepisilés egyik
napról a másikra megszűnt.
Miért ragaszkodik a gyermek a cumihoz?
Mert a cumi azt a nyugalmat és intimitást idézi fel, ami a szoptatás időszakához és az anya közelségéből adódó biztonságérzethez kapcsolódik.
Mert azt szokta meg, hogy minden szorongását és feszültségét a cumi segítségével oldja meg.
Mert annyira hozzászokott a cumizáshoz, hogy nehezen tud a korához és az adott helyzethez jobban illeszkedő szorongáscsökkentést választani.
Mert nem tud elaludni külső segítség nélkül, mivel nem képes önmaga megnyugtatására.
Mert olyan élethelyzetbe kerül, hogy visszalép egy korábbi fejlettségi szintre, ugyanis nem akar lemondani a cumizáshoz társuló kisgyermekképről, Ilyen bizonytalanségot okozó élethelyzet lehet a szülők válása, kistestvér születése, beszoktatás az óvodába, óvodaváltás, költözés, betegség, kórházi tartózkodás stb.
Ez a honlap a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.